Fylkesrådet

To menn og tre kvinner poserer foran kameraet. I forgrunnen står et samisk og et kvensk flagg.  - Klikk for stort bildeFylkesrådet Torbergsen består av Ronald Wærnes (Sp), Kristina Torbergsen (Ap), Bjarne Rohde (SV), Agnete Masternes Hanssen (Ap) og Karin Eriksen (Sp). Victor Omma/TFFK.

Troms og Finnmark fylkesråd består av fem medlemmer, og det er de som står for den daglige politiske virksomheten. 

Politisk plattform

Fylkesrådet Torbergsen styrer etter den politiske plattformen «Et sterkt nord».

Les hele den politiske plattformen til fylkesrådet her

Møter

Fylkesrådets vedtaksmøter holdes som hovedregel hver tirsdag klokken 13:00. Vær oppmerksom på at tidspunkt kan variere. Se møteplan under.

Møteplan med saker og vedtak

Alle vedtaksmøtene til fylkesrådet sendes direkte på vår web-tv. 

Her kan du følge vedtaksmøtene

Spørsmål og svar

Se spørsmål og svar til fylkesrådet her

Kontakt fylkesrådet

En smilende Kristina Torbergsen poserer bak et samisk og norsk bordflagg. - Klikk for stort bilde

Kristina Torbergsen (Ap)
Fylkesrådsleder
kristina.torbergsen@tffk.no
Tlf.: 481 49 203

 

n ung dame i dressjakke smiler mot kameraet, hun står utenfor et mursteinsbygg, det er noe overskyet, men litt sollys. - Klikk for stort bilde

Agnete Masternes Hanssen (Ap)
Fylkesråd for samferdsel
agnete.hanssen@tffk.no
Tlf.: 940 57 090

 

Fylkesråd for utdanning Bjarne Rohde ved fylkeshuset i Tromsø. - Klikk for stort bilde

Bjarne Rohde (SV)
Fylkesråd kunnskap og integrering 
bjarne.rohde@tffk.no
Tlf.: 993 07 930

Profilbilde av Ronald Wærnes - Klikk for stort bilde

Ronald Wærnes (Sp)
Fylkesråd for økonomi og kultur/ fylkesrådets nestleder
ronald.wernes@tffk.no
Tlf.: 917 12 116

 

Fylkesråd Karin Eriksen poserer foran fylkeshuset i Tromsø.  - Klikk for stort bilde

Karin Eriksen (Sp)
Fylkesråd for næring, plan og miljø
karin.eriksen@tffk.no
Tlf.: 412 67 977

Her kan du laste ned høyoppløselige bilder av fylkesrådet

Politiske rådgivere

Politisk rådgiver Ketil Steigen. - Klikk for stort bilde

Ketil Steigen (SV)
Politisk rådgiver
ketil.steigen@tffk.no
Tlf.: 907 71 181

 

Politisk rådgiver Kjell-Sverre Myrvoll (Sp) - Klikk for stort bilde

Kjell-Sverre Myrvoll (Sp)
Politisk rådgiver
kjell.myrvoll@tffk.no
Tlf.: 410 20 861

Portrett av smilende mann, foto. - Klikk for stort bilde

Thomas Bakkeli Birkeland (Ap)
Politisk rådgiver
thomas.birkeland@tffk.no
Tlf.: 916 64 353

Til toppen