Fylkestinget 2019-2023

Representanter i Troms og Finnmark fylkesting. - Klikk for stort bilde Harriet M. Olsen/Troms og Finnmark fylkeskommune Fylkestinget i Troms og Finnmark er det øverste politiske organet i fylkeskommunen og består av 57 representanter fra hele regionen.

Fylkestingets møteplan

Møteplan med saker og vedtak

For 2022 er følgende møteplan vedtatt:

Uke 11, 14. –18. mars, i Tromsø.

Uke 25, 20. –24. juni, i Vadsø.

Uke 42, 17. –21. oktober, i Vadsø.

Uke 50, 12. –16. desember, i Tromsø.

For 2023 er følgende møteplan vedtatt:

Uke 11, 13. –17. mars, i Tromsø.

Uke 24, 12. –16. juni, i Vadsø.

Uke 42, 16. –20. oktober, i Tromsø.

Uke 50, 11. –15. desember, i Kirkenes.

Skriftlige spørsmål

Enkeltrepresentanter i fylkestinget kan utenom fylkestingssamlingene stille skriftlige spørsmål til fylkesrådet og fylkesordfører.

Se spørsmål og svar her

Bilder

På vår Flickr-konto kan du laste ned høyoppløselige bilder.

Bilder av representantene finner du her

Bilder av fylkestinget finner du her

Gruppeledere

Christine B. Killie - Klikk for stort bilde Høyre
Christine Bertheussen Killie
christine.b.killie@tffk.no 
Tlf: 975 45 509

 

John Karlsen - Klikk for stort bildeFremskrittspartiet
John Karlsen
john.karlsen@tffk.no
Tlf: 952 05 542

 

Irene Lange Nordahl - Klikk for stort bildeSenterpartiet
Irene Lange Nordahl
irene.lange.nordahl@tffk.no
Tlf: 975 79 509

 

Nils Einar Samuelsen - Klikk for stort bildeKristelig Folkeparti
Nils Einar Samuelsen
nils.samuelsen@tffk.no
Tlf: 905 61 332

 

Kriss Rokkan Iversen - Klikk for stort bildeMiljøpartiet De Grønne
Kriss Rokkan Iversen
kriss.rokkan.iversen@tffk.no
Tlf: 482 20 550

Toril Bakken Kåven - Klikk for stort bildeNordkalottfolket
Toril Bakken Kåven
toril.bakken.kaaven@tffk.no
Tlf: 928 68 670

 

Katrine Boel Gregussen - Klikk for stort bilde SV – Sosialistisk Venstreparti
Katrine Boel Gregussen
katrine.gregussen@tffk.no
Tlf: 957 49 548

 

Trine Noodt - Klikk for stort bildeVenstre
Trine Noodt
trine.noodt@tffk.no
Tlf: 407 29 188

 

Jens Ingvald Olsen - Klikk for stort bildeRødt
Jens Ingvald Olsen
jens-ingvald.olsen@tffk.no
Tlf: 950 89 042

 

Mari Siljebraathen - Klikk for stort bilde Arbeiderpartiet
Mari Siljebråten
mari.siljebraaten@tffk.no
Tlf: 454 83 719

Faste representanter

Høyre

Christine B. Killie - Klikk for stort bildeChristine Bertheussen Killie
christine.b.killie@tffk.no
Tlf: 975 45 509

 

Benjamin N. Furuly - Klikk for stort bildeBenjamin Nordberg Furuly
benjamin.furuly@tffk.no
Tlf: 414 47 789

 

Line Fusdahl - Klikk for stort bildeLine Fusdahl
line.fusdahl@tffk.no
Tlf: 916 87 556

 

Kristen A. Ellingsen - Klikk for stort bildeKristen Albert Ellingsen
kristen.ellingsen@tffk.no
Tlf: 900 93 996

Jo Inge Hesjevik - Klikk for stort bildeJo Inge Hesjevik
jo.inge.hesjevik@tffk.no
Tlf: 413 38 514

 

Tove Alstadsæther - Klikk for stort bildeTove Alstadsæter
tove.alstadseter@tffk.no
Tlf: 482 80 810

 

Geir-Inge Siversen - Klikk for stort bildeGeir-Inge Sivertsen
geiringe.sivertsen@tffk.no
Tlf: 951 48 700

 

Cecilie Mathisen - Klikk for stort bildeCecilie Mathisen
cecilie.mathisen@tffk.no
Tlf: 478 43 804

Nordkalottfolket

Toril Bakken Kåven - Klikk for stort bildeToril Bakken Kåven
toril.bakken.kaaven@tffk.no
Tlf: 928 68 670

Fremskrittspartiet

John Karlsen - Klikk for stort bildeJohn Karlsen
john.karlsen@tffk.no
Tlf: 952 05 542

 

Britt Hege Alvarstein - Klikk for stort bildeBritt Hege Alvarstein
britt.alvarstein@tffk.no
Tlf: 957 43 093

 

Kristian August Eilertsen - Klikk for stort bildeKristian August Eilertsen
kristian.eilertsen@tffk.no
Tlf: 902 14 524

Fylkestingsrepresentant Ronny Berg - Klikk for stort bildeRonny Berg
ronny.berg@tffk.no
Tlf: 992 11 816

 

Tom Erik Forså - Klikk for stort bildeTom Erik Forså
tom.erik.forsaa@tffk.no
Tlf: 971 81 115

 

Rut A. Olsen - Klikk for stort bildeRut A. Olsen
rut.antona.olsen@tffk.no
Tlf: 909 26 001

SV – Sosialistisk Venstreparti

Tommy Berg - Klikk for stort bildeTommy Berg
tommy.berg@tffk.no
Tlf: 951 79 160

 

Alf Normann Hansen - Klikk for stort bildeAlf Normann Hansen
alf.normann.hansen@tffk.no
Tlf: 918 61 855

 

Edvin Eriksen - Klikk for stort bildeEdvin Eriksen
edvin.m.eriksen@tffk.no
Tlf: 464 15 899

Elin Mathisen - Klikk for stort bildeElin Mathisen
elin.mathisen@tffk.no
Tlf: 906 98 485

 

Katrine Boel Gregussen - Klikk for stort bildeKatrine Boel Gregussen
katrine.gregussen@tffk.no
Tlf: 957 49 548

 

Siv-Elin Hansen - Klikk for stort bildeSiv-Elin Hansen 
siv-elin.hansen@tffk.no
Tlf: 402 48 925

Venstre

Trine Noodt - Klikk for stort bildeTrine Noodt
trine.noodt@tffk.no
Tlf: 407 29 188

Senterpartiet

Irene Lange Nordahl - Klikk for stort bildeIrene Lange Nordahl
irene.lange.nordahl@tffk.no
Tlf: 975 79 509

 

Gunnleif Alfredsen - Klikk for stort bildeGunnleif Alfredsen
gunnleif.alfredsen@tffk.no
Tlf: 979 60 201

 

Rikke Håkstad - Klikk for stort bildeRikke Håkstad
rikke.haakstad@tffk.no
Tlf: 450 53 000

 

Marlene Bråthen - Klikk for stort bildeMarlene Bråthen
marlene.braathen@tffk.no
Tlf: 994 57 475

 

Vegard Bangsund - Klikk for stort bildeVegard Bangsund
vegard.bangsund@tffk.no
Tlf: 932 09 766

 

Linn-Charlotte Nordahl - Klikk for stort bildeLinn-Charlotte Nordahl
linn.nordahl@tffk.no
Tlf: 959 05 133

 

Kurt Michalsen - Klikk for stort bildeKurt Michalsen
kurt.michalsen@tffk.no
Tlf: 915 53 453

Ivar B. Prestbakmo - Klikk for stort bildeIvar B. Prestbakmo
ivar.b.prestbakmo@tffk.no
Tlf: 901 02 556

 

Fred Johnsen - Klikk for stort bildeFred Johnsen
fred.johnsen@tffk.no
Tlf: 454 70 741

 

Anne Toril Eriksen Balto ved fylkeshuset i Tromsø. - Klikk for stort bilde Anne Toril Eriksen Balto
anne.balto@tffk.no
Tlf: 413 10 027
 

Kurt Wikan - Klikk for stort bildeKurt Wikan
kurt.wikan@tffk.no
Tlf: 900 32 225

 

Jan Martin Rishaug - Klikk for stort bildeJan Martin Rishaug
jan.martin.rishaug@tffk.no
Tlf: 482 72 242

 

Fylkestingsrepresentant Hugo Salamonsen - Klikk for stort bildeHugo Salamonsen
hugo.salamonsen@tffk.no
Tlf: 977 72 222

 

Klemet Klemetsen - Klikk for stort bildeKlemet Klemetsen
klemet.klemetsen@tffk.no
Tlf: 994 68 200

Rødt

Jens Ingvald Olsen - Klikk for stort bildeJens Ingvald Olsen
jens-ingvald.olsen@tffk.no
Tlf: 950 89 042

Frode Bygdnes - Klikk for stort bildeFrode Bygdnes
frode.bygdnes@tffk.no
Tlf: 975 34 982

Kristelig Folkeparti

Nils Einar Samuelsen - Klikk for stort bildeNils Einar Samuelsen
nils.samuelsen@tffk.no
Tlf: 905 61 332

Widar Skogan - Klikk for stort bilde Widar Skogan
widar.skogan@tffk.no
Tlf: 416 83 718

Arbeiderpartiet

Tarjei Jensen Bech - Klikk for stort bilde Tarjei Jensen Bech
tarjei.jensen.bech@tffk.no
Tlf: 942 07 878

 

Fylkestingsrepresentant Hilde Søraa - Klikk for stort bildeHilde Søraa
hilde.soraa@tffk.no
Tlf: 413 34 447

 

Bjørn Johansen - Klikk for stort bildeBjørn Johansen
bjorn.johansen@tffk.no
Tlf: 975 97 270

 

Mari Siljebråten - Klikk for stort bildeMari Siljebråten
mari.siljebraaten@tffk.no
Tlf: 454 83 719

 

Geir Ove Bakken - Klikk for stort bildeGeir Ove Bakken
geir.ove.bakken@tffk.no
Tlf: 900 70 109

 

Maren Irene Bakkevoll - Klikk for stort bildeMaren Irene Bakkevoll
maren.bakkevoll@tffk.no
Tlf: 994 54 296

 

Odne Stunes - Klikk for stort bildeOdne Stunes
odne.stunes@tffk.no
Tlf: 414 89 888

Marta Hofsøy - Klikk for stort bildeMarta Hofsøy
marta.hofsoy@tffk.no
Tlf: 482 36 303

 

Silje Vollan Nilsen - Klikk for stort bildeSilje Vollan Nilsen
silje.vollan.nilsen@tffk.no
Tlf: 957 65 198

 

Synnøve Søndergaard  - Klikk for stort bildeSynnøve Søndergaard
synnove.sondergaard@tffk.no
Tlf: 906 76 573

 

Kristin Rajala - Klikk for stort bildeKristin Rajala
kristin.rajala@tffk.no
Tlf: 906 59 517

 

Kristin Røymo - Klikk for stort bildeKristin Røymo
kristin.roymo@tffk.no
Tlf: 480 53 372

 

Fylkestingsrepresentant Kjetil Johnsen - Klikk for stort bildeKjetil Johnsen
kjetil.johnsen@tffk.no
Tlf: 957 43 137

 

Fylkestingsrepresentant Isak Mathis Buljo - Klikk for stort bildeIsak Mathis Buljo
Tlf: 415 55 416

Miljøpartiet De Grønne

Kriss Rokkan Iversen - Klikk for stort bildeKriss Rokkan Iversen
kriss.rokkan.iversen@tffk.no
Tlf: 482 20 550

 

Erik Seglem Bø - Klikk for stort bildeErik Seglem Bø
erik.seglem.bo@tffk.no
Tlf: 473 64 415

Frode Elias Lindal - Klikk for stort bildeFrode Elias Lindal
frode.elias.lindal@tffk.no
Tlf: 905 32 995

Foto: Lars Åke Andersen/Troms og Finnmark fylkeskommune og Sunniva Tønsberg Gaski/Troms og finnmark fylkeskommune

Vararepresentanter

Til toppen