15 kommuner mottar til sammen 1,6 millioner kroner i tilskudd til å enten etablere, eller utvikle sine kommunale frisklivs, lærings- og mestringstilbud.
Fylkesrådet har nå fordelt en rekordstor sum til anlegg for idrett, friluftsliv og fysisk aktivitet rundt omkring i Troms og Finnmark.
Fylkesrådet tildeler millionbeløp til drift av de fem friluftsrådene og Forum for natur og friluftsliv (FNF) i Troms og Finnmark.
Fylkesråd Ronald Wærnes (Sp) har fordelt 1,2 millioner kroner til høstbare viltressurser.
18. og 19. januar ble Frivillighetens år sparket i gang i Troms og Finnmark med markeringer i hele fylket.
En rekke tilskudd til friluftsliv- og vilttiltak som TFFK forvalter, har søknadsfrist i januar eller februar.
Ishavskysten friluftsråd er tidenes første mottaker av Troms og Finnmark fylkeskommunes tilgjengelighetspris. De mottar prisen for satsningen «Ti på hjul».
Troms og Finnmark fylkeskommune deler ut seks idrettsstipend i 2021. Hvert stipend er på kr 15 000,-.
Troms og Finnmark fylkeskommune deler ut kr 90 000 til idretts- og skyttertalenter i fylket. Søknadsfrist er 15. november 2021.
Onsdag underskrev de nordligste fylkeskommunene en samarbeidsavtale for å styrke det nordnorske programmet for folkehelsearbeid fram til 2027.