Fagopplæringskoordinator/ arbeidslivsveileder

Hver skole har en fagopplæringskoordinator/arbeidslivsveileder som hjelper søkere med å skaffe seg læreplass. De er skolens kontaktpunkt ut til bedriftene og jobber for å skape et godt samarbeid mellom skole og lærebedriftene. 

Utdanning øst
Utdanning øst (tidligere Finnmark fylkeskommune) Fagopplæringskoordinator Telefonnummer
Alta, Loppa og Kautokeino Pål Johansen ved Alta vgs. 78 96 45 30
Hammerfest, Kvalsund og Hasvik Stig Jostein Pedersen ved Hammerfest vgs. 78 96 54 58 
Porsanger, Lebesby, Gamvik og Karasjok Roy Agnar Nilsen ved Lakselv vgs. 977 02 113
Nordkapp og Måsøy Siri Marie Arnesen ved Nordkapp vgs. 78 96 49 08
Vadsø Jørgunn Vikstrøm ved Vadsø vgs. 78 96 36 25
Vardø Runar Kofoed ved Vardø vgs. 78 96 38 44
Tana, Nesseby, Berlevåg og Båtsfjord Siv Anita Pedersen ved Tana vgs. 78 96 39 27
Sør-Varanger Stig Nytun ved Kirkenes vgs. 78 96 33 23  
Utdanning vest
Utdanning Vest (tidligere Troms fylkeskommune). Ta kontakt med den enkelte videregående skole for mer informasjon. Arbeidslivsveileder E-post
Bardufoss Jan Åge Samuelsen Jan.Age.Samuelsen@tffk.no
Breivang Nina Merete Pedersen Nina.Merete.Pedersen@tffk.no
Ishavsbyen Linda Norrie og Bjørn Einar Bergfald Linda.Norrie@tffk.no bjorn.einar.bergfald@tffk.no
Kvaløya Oddbjørn Johnsen oddbjorn.johnsen@tffk.no
Nordkjosbotn Jan De Smedt Jan.De.Smedt@tffk.no
Nord-Troms Elisabeth Giæver Nilsen og Olaug Anne Rønsen Elisabeth.Giaever.Nilsen@tffk.no olaug.anne.ronsen@tffk.no
Senja Frank Berntsen Frank.Otto.Berntsen@tffk.no
Sjøvegan Gunnar Sæbø Gunnar.Saebo@tffk.no
Stangnes RÅ Mai-Bente Meyer Mai-Bente.Meyer@tffk.no
Til toppen