Fagopplæringskoordinator/ formidlingskoordinator

Hver skole har en fagopplæringskoordinator/formidlingskoordinator  som hjelper søkere med å skaffe seg læreplass. De er skolens kontaktpunkt ut til bedriftene og jobber for å skape et godt samarbeid mellom skole og lærebedriftene. 

Utdanning øst
Utdanning øst (tidligere Finnmark fylkeskommune) Fagopplæringskoordinator Telefon E-post
Alta, Loppa og Kautokeino Pål Johansen ved Alta vgs. 78 96 45 30 paal.johansen@tffk.no
Hammerfest, Kvalsund og Hasvik Stig Jostein Pedersen ved Hammerfest vgs. 78 96 54 58  stig.pedersen@tffk.no
Porsanger, Lebesby, Gamvik og Karasjok Roy Agnar Nilsen og Ellinor Englund ved Lakselv vgs. 977 02 113, 913 51 671 roy.agnar.nilsen@tffk.no ellinor.englund@tffk.no
Nordkapp og Måsøy Hilde Fagerhaug ved Nordkapp vgs. 78 96 49 64 hilde.fagerhaug@tffk.no
Vadsø Vigdis Harila ved Vadsø vgs. 78 96 36 31 vigdis.harila@tffk.no
Vardø Runar Kofoed ved Vardø vgs. 78 96 38 44 runar.kofoed@tffk.no
Tana, Nesseby, Berlevåg og Båtsfjord Siv Anita Pedersen ved Tana vgs. 78 96 39 27 siv.anita.pedersen@tffk.no
Sør-Varanger Stig Nytun ved Kirkenes vgs. 78 96 33 23   stig.nytun@tffk.no
Utdanning vest
Utdanning Vest (tidligere Troms fylkeskommune). Ta kontakt med den enkelte videregående skole for mer informasjon. Formidlingskoordinator E-post
Bardufoss Jan Åge Samuelsen Jan.Age.Samuelsen@tffk.no
Breivang Rune Aune Anderssen rune.aune.anderssen@tffk.no
Ishavsbyen Jørgen Bergh Høier jorgen.bergh.hoier@tffk.no
Kvaløya Oddbjørn Johnsen oddbjorn.johnsen@tffk.no
Nordkjosbotn Jan De Smedt Jan.De.Smedt@tffk.no
Nord-Troms Magne Henriksen magne.henriksen@tffk.no
Senja Frank Berntsen Frank.Otto.Berntsen@tffk.no
Sjøvegan Gunnar Sæbø Gunnar.Saebo@tffk.no
Stangnes RÅ Mai-Bente Meyer Mai-Bente.Meyer@tffk.no
Til toppen